جزوه آموزشی

دانلود جزوه تحقیق در عملیات ۱ & ۲

دانلود جزوه تحقیق در عملیات ۱ & ۲

تحقیق در عملیات:

دانلود جزوه تحقیق در عملیات ؛ آیا شما نیز به دنبال کاربردهای تحقیق در عملیات هستید؟ آیا می دانید مزایای استفاده از پژوهش عملیاتی در صنعت کدام می باشد؟

کاربردهای تحقیق در عملیات امروزه در صنایع بسیار مختلفی مورد بررسی می باشد که افراد می توانند با بهره گیری از این تکنیک بسیار مدرن و بی نظیر، در کوتاهترین زمان ممکن به سودآوری مورد نظر خود دست پیدا کنند و به نتایج بسیار مطلوبی در حوزه فعالیت مورد نظر خود دست پیدا کنند.

تحقیق در عملیات یا پژوهش عملیاتی یکی از مهمترین زیر شاخه های ریاضی کاربردی می باشد که امروزه در بسیاری از رشته های دانشگاهی برای دانشجویان تدریس می شود تا دانشجویان بتوانند از این علم بسیار گسترده در صنایع مختلف استفاده لازم را ببرند. این تکنیک برای بکار بستن توسعه یافته ترین روش های تحلیلی در جهت رسیدن به نتایج بهتر و موثر در تصمیم گیری مورد استفاده قرار می گیرد.

به زبان ساده تر این روش از بهترین و بی نظیرترین مدل های ریاضی برای حل برخی از مهمترین مسائل واقعی مورد استفاده واقع شده تا بتوان به بهترین تصمیم مورد نظر دست پیدا کرد. امروزه از انواع طراحی های الگوریتم، آمار و برنامه ریزی ریاضی برای یافتن نقاط بهینه در حل مسائل استفاده می شود تا افراد بتوانند برای حل مسائل به وجود آمده کوتاهترین و موثرترین راه را انتخاب کرده و به پرسودترین منافع نیز در این زمینه دست پیدا کنید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد کاربردهای تحقیق در عملیات در صنعت توضیحات بیشتری را به حضور شما ارائه دهیم.

تحقیق درعملیات تکنیکی است به منظور به کار بستن روش‌ های تحلیلی توسعه یافته، برای کمک به تصمیم‌گیری بهتر. پژوهش عملیاتی با استفاده از روش‌هایی نظیر، مدل‌سازی ریاضی، به منظور تحلیل شرایط پیچیده، همواره به مدیران اجرایی توانایی اتخاذ تصمیم‌های مناسب‌تر و ایجاد سیستم کارا، بهینه و ثمر بخش را خواهد داد.

مزایای استفاده از تحقیق در عملیات در صنایع مختلف

  • استفاده در استراتژی های قیمت گذاری
  • استفاده در برنامه ها و استراتژی های کاهش هزینه
  • استفاده در برنامه ریزی های کلان و بلند مدت
  • بهره مندی در چشم اندازها و عملکرد تجاری شرکت ها
  • کمک به افزایش سهام بازار و بازگشت سرمایه
  • افزایش سود حاشیه ای و بالا بردن کیفیت محصولات تولید شده

 

دانلود جزوه تحقیق در عملیات 1 و 2 (رایگان):

 

مطلب پیشنهادی:

کاربردهای تحقیق در عملیات در صنعت

 

ارسال دیدگاه