جزوه آموزشی

دانلود جزوه سیستم های مهندسی لجستیک Logistic 

مهندسی لجستیک

سیستم های مهندسی لجستیک / Logistic

لجستیک به کلیه فعالیت های هماهنگی اطلاق می شود که جهت بررسی، تحقیق، مطالعه و برآورد نیازها و احتیاجات اولیه در زمینه وسایل و تجهیزات، ماشینها و ابزارآلات ، تاسیسات و قطعات از هر نوع و کلیه امور مربوط به تهیه، تولید، بیمه، نگهداری، انبارداری، توزیع، حمل و نقل، تنظیم و تهیه روش انجام کار، طراحی سیستم و دستور العمل و نظارت بر موارد فوق انجام می گیرد.

هدف:

جابجائی مواد/کالا/مسافر در زمان، حجم و مسیر مناسب با استفاده از تکنیکهای مهندسی و روشهای مدیریتی به منظور حداقل نمودن هزینه ها و حداکثر نمودن رضایتمندی مشتریان.

اهمیت لجستیک

  • کل هزینه لجستیک بر آورده شده آمریکا در سال ١٩٩٧برابر با ٨۶٢ میلیلارد دلار بوده که مطابق با ٪١١ از تولید ناخالص ملى آمریکا بوده است.
  • این هزینه برابر با مجموع هزینه سالیانه دولت آمریکا در حوزه امنیت اجتماعى خدمات درمانى و دفاعى بوده است.

سیستمهاى لجستیک

  • سیستم لجستیک از مجموعه تسهیلاتى ساخته شده که توسط خدمات حمل و نقل به یکدیگر متصل مى شوند.
  • تسهیلات (facilities): مجموعه مکان هایى که فرآیندى همچون ساخت، مونتاژ، انبارش، مرتب سازى و طبقه بندى، فروش یا مصرف در آن صورت مى پذیرد.
  • خدمات حمل و نقل: حرکت مواد/ کالا بین تسهیلات با استفاده از روش های مختلف حمل و نقل (دریایی، هوایی، جاده ای) و تجهیزاتی همچون پالت، کانتیر، کامیون، تریلی، قطار، کشتی، هواپیما، خودرو و خدمه.

 دانلود جزوه کامل لجستیک

درباره نویسنده

محمدجعفر (عادل) بزرگ بشر

مسلط به نرم افزار msp و تدریس آن - همچنین مسلط به نرم افزار های: minitab - Primavera P6 - مهارت های هفت گانه ICDL - فتوشاپ - دارای مدرک شبکه و iso 9001:2008 TUV آلمان - سخنرانی آسانسوری- مدیریت ارتباط با مشتری - متقاعد سازی - مسلط به مباحث مدیریت فرآیند کسب و کار BPM- کار با زبان مدلسازی استاندارد BPMN

ارسال دیدگاه