مطلب ویژه ویدیو

آموزش مدلسازی فرآیندها به کمک زبان BPMN2

مدلسازی فرآیندها به کمک زبان BPMN2

مهندسی صنایع// در این ویدیو با اصول اولیه مدلسازی با فرآیند BPMN2 را یاد می گیرید که در طراحی جریان خودکار سیستم های سازمانی چه نقش و کاربردی را دارند. در این دوره آموزشی رایگان فراگستر شما با عناوینی همچون جایگاه مدلسازی در چرخه عمر فرآیند،معرفی ویژگی های BPMN، عناصر و آبجکت های آن،ساخت رویدادها،نمونه مدل های فرآیندسازی و غیره را فرا خواهید گرفت.

**زبان مدلسازی فرآیندی BPMN2:

BPMN زبان استاندارد مدلسازی فرآیندهای کسب و کار است. نسخه BPMN2 جدید‌ترین نسخهٔ این زبان استاندارد است.

BPMN قابلیت مدلسازی، مدیریت خطاها، دوباره‌کاری‌ها و بازگشت کارها را فراهم می‌کند. با استفاده از BPMN شما می‏‌توانید فرایندهایی را مدل و در نهایت از طریق نرم‌‏افزارهای استاندارد اجرایی کنید. این فرایند‌ها انواع مختلفی دارند: فرایندهای پویا و در حال تغییر،  فرایندهای گسترده و پیچیده، فرایندهایی با مدت زمان اجرای طولانی، فرایندهایی که در قسمت‏هایی به هوش انسان‏‌ها و تصمیم‏‌گیری آن‌ها وابسته‌اند و فرایندهایی که به‌صورت خودکار توسط نرم‌افزار‌ها انجام می‌شوند.

دانلود ویدیو

/فراگستر

درباره نویسنده

محمدجعفر (عادل) بزرگ بشر

چون همیشه به حل مسئله و عارضه‌یابی علاقه داشته‌ام، عاشق ماجراجویی در دنیای فرایندی شدم. دلیل این انتخابم را در صحبت‌های آقای دمینگ می‌توان یافت که می‌گوید: 85 درصد مشکلات سازمان، نتیجه فرآیندها، ساختار و مکانیزم‌های کنترل است. گویا در این دنیا، چیزهای زیادی برای بهبود وجود دارد!
البته برحسب نیازم، برای رشد کسب و کارهایی که در آن بوده‌ام، دانش و تجربه خوبی در مارکتینگ نیز دارم :)

ارسال دیدگاه