مطلب ویژه ویدیو

ویدیوهای آموزشی روش سیمپلکس در تحقیق در عملیات (معمولی، M بزرگ و ثانویه)

روش سیمپلکس در تحقیق در عملیات

روش سیمپلکس

وقتی برای حل مسائل موجود در کسب‌ و کار خود، سعی در ساده‌سازی راه حل مورد نظر می‌کنید، این امکان وجود دارد که برخی راه‌ های حل مناسب را از دست بدهید، راه‌حلی نامتناسب پیدا کنید یا بدتر از همه اینکه موفق به شناسایی درست صورت‌ مساله نشوید. یکی از راه‌ های پیشگیری از این موارد، استفاده از «ابزار فرآیند سیمپلکس» است. این ابزار قدرتمند به شما کمک می‌کند تا مساله خود را به‌صورت گام به گام شناسایی و به‌صورت خلاقانه و اثربخش حل کنید

 

فیلم آموزش روش سیمپلکس معمولی:

در این فیلم مراحل اجرای روش سیمپلکس، به صورت قدم به قدم نمایش داده شده است.

آموزش سیمپلکس، روش M بزرگ یا جریمه:

زمانی که مدل حالت استاندارد سیمپلکس را ندارد روشهای دیگری مانند ام بزرگ ،دومرحله ای ودر صورت وجود شرایط لازم روش ثانویه مطرح می شود در این درس روش ام بزرگ با بیان مثالی آموزش داده می شود.

سیمپلکس، روش ثانویه:

در این فایل یک مدل برنامه ریزی خطی را که تابع هدف آن شرایط خاصی را دارد با روش ساده تری بنام روش سیمپلکس ثانویه حل می کنیم در این روش نیازی به استفاده از متغیر های مصنوعی نداریم.
/مدرس: نیک منش

درباره نویسنده

محمدجعفر (عادل) بزرگ بشر

چون همیشه به حل مسئله و عارضه‌یابی علاقه داشته‌ام، عاشق ماجراجویی در دنیای فرایندی شدم. دلیل این انتخابم را در صحبت‌های آقای دمینگ می‌توان یافت که می‌گوید: 85 درصد مشکلات سازمان، نتیجه فرآیندها، ساختار و مکانیزم‌های کنترل است. گویا در این دنیا، چیزهای زیادی برای بهبود وجود دارد!
البته برحسب نیازم، برای رشد کسب و کارهایی که در آن بوده‌ام، دانش و تجربه خوبی در مارکتینگ نیز دارم :)

یک نظر

ارسال دیدگاه