بخش نرم افزاری

دانلود نرم افزار GAMS / گمز

نرم افزار GAMS / گمز

نرم افزار GAMS / گمز

نسخه‌های مختلفی برای نرم افزار GAMS توسط شرکت توسعه‌ی GAMS ارئه شده است. این نسخه‌ها مانند هر نرم افزار دیگری با کسب بازخورد از مشتریان، تست های دقیق و الزامات توسعه‌ی پایدار نرم افزار، رفته رفته کامل تر شده و جهت استفاده‌ی عموم منتشر می‌شوند. توصیه ما این است که ابتدا سیستم‌ عامل خود را بررسی کنید و سپس آخرین نسخه‌ی گمز منتشر شده که با نسخه‌ی سیستم عامل شما سازگار است را دانلود و نصب نموده و سپس یک لایسنس معتبر برای آن نصب کنید.

 

ورژن‌های مختلف گمز را از طریق لینک‌های زیر دانلود کنید:

نسخه‌های مختلف گمز سازگار با ویندوز ۳۲ بیتی
نسخه‌های مختلف گمز سازگار با ویندوز ۶۴ بیتی
جهت استفاده از گمز در مسائل با سایز متوسط به بالا شما نیازمند یک لایسنس هستید. لایسنس‌های زیر بمی‌توانند برای شما مفید باشند.
توضیحات لایسنس‌ها: در لایسنس اول و دوم تعدادی از سالورها در حالت دمو قرار دارند. همچنین با استفاده از لایسنس سوم شما می توانید از تمامی امکانات گمز استفاده کنید. توصیه گمز بوک استفاده از لایسنس سوم است. این لایسنس مخصوص نسخه‌های ۲۴٫۷٫۳۳ به بالا است.

پس مراحل نصب نرم افزار گمز به شکل زیر است:

۱- دانلود نسخه‌ی مناسب برای سیستم عامل مورد استفاده
۲- دانلود لایسنس گمز (لایسنسی که در این تاپیک آپلود شده است را دانلود کنید، در صورتی که با کلیک بر روی آن به جای دانلود فایل یک صفحه‌ی متنی باز شد، کل متن را کپی کرده و در یک فایل Notepad ذخیره نمایید)
۳- گمز را نصب نمایید.
۴- از طریق منوی file/options/license لایسنسی که دانلود کرده اید را نصب کنید.
۵-۱ در صورتی که gamslice1 را دانلود و نصب کرده اید، گمز را ببینید و تاریخ سیستم (کامپیوتر) را به ۲۰۰۴ بازگردانید. گمز را باز کنید مجددا.
۵-۲ در صورتی که gamslice2 را دانلود و نصب کرده اید، نیازی به تغییر تاریخ نیست.
۵-۳ در صورتی که gamslice3 را دانلود و نصب کرده اید، تاریخ را به ۲۰۱۵ برگردانید.
۶- مدل خود را ران کنید.
با انجام مراحل فوق، بیشتر سالورهای گمز از حالت دمو خارج خواهند شد و میتوانید با خیال آسوده مدل خود را ران کنید.
نکته ی خیلی خیلی مهم:
۱- گمزبوک لایسنس های سوم و سپس دوم را پیشنهاد میکند.
۲- دوستانی که سالور خواصی در گمز مد نظر دارند توجه کنند که در منوی file/options/solvers میتوانید وضعیت هر سالور را مشاهده کنید. عبارت Demo نشان دهنده ی دمو بودن سالور، عبارت expired نشان دهنده ی انقضای سالور و عباراتی نظیر ۳۶۵ days یا full نشان دهنده ی زمان باقی مانده تا انقضای سالور است. پس لایسنسی را انتخاب کنید که برای سالوری که مد نظر دارید، مناسب باشد.
۳- در صورتی که تاریخ سیستم را تغییر داده اید، پس از انکه کارتان با گمز تمام شد، تاریخ سیستم را به وضعیت اولیه بازگردانید تا بتوانید از تمامی امکانات مرورگر و همچنین سایت‌هایی نظیر گوگل استفاده کنید.
۴- در صورتی که قبلا لایسنس نصب کرده اید و قصد تغییر آن را دارید، در قسمت file/options/licence تیک گزینه use alternate licence file را بزنید. بعد لایسنس جدید را browse کنید.

 جهت دانلود آموزش این نرم افزار کلیک نمایید

درباره نویسنده

محمدجعفر (عادل) بزرگ بشر

چون همیشه به حل مسئله و عارضه‌یابی علاقه داشته‌ام، عاشق ماجراجویی در دنیای فرایندی شدم. دلیل این انتخابم را در صحبت‌های آقای دمینگ می‌توان یافت که می‌گوید: 85 درصد مشکلات سازمان، نتیجه فرآیندها، ساختار و مکانیزم‌های کنترل است. گویا در این دنیا، چیزهای زیادی برای بهبود وجود دارد!
البته برحسب نیازم، برای رشد کسب و کارهایی که در آن بوده‌ام، دانش و تجربه خوبی در مارکتینگ نیز دارم :)

ارسال دیدگاه