ویدیو

ویدیو های آموزش پروپوزال نویسی استاندارد [۴ قسمت]

آموزش پروپوزال نویسی

آموزش پروپوزال نویسی

طرح تحقیق، مهم ترین و اصلی ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی است، طرح تحقیق (Proposal) اصل تحقیق نیست، بلکه طرح اولیه و طرح پیشنهادی تحقیق است، طرح تحقیق در واقع شبیه طرح اولیه و پیشنهادی یک ساختمان است که توسط ارشیتکت (پژوهشگر یا محقق) ارکان اصلی آن طراحی و محاسبه شده و به صورت نقشه و ماکت ساختمان در آمده است و چنانچه یک مهندس خبره (استاد راهنما) به آن نگاه کند، بتواند ساختمانی را (پژوهشی را) که بر اساس این نقشه شکل می گیرد، از قبل برای خود تجسم کند. پژوهشگری که قصد تحقیق دارد، ابتدا باید برای پژوهش مورد نظر خود طرح تحقیق بنویسد. طرح تحقیق در واقع نقشه انجام تحقیق است و راهنمای محقق برای عملیاتی کردن و اجرای تحقیق است .

چنانچه دانشجوئی عنوان پژوهش خود را درست انتخاب کرده باشد و تمامی ارکان و اجزاء پروپوزال به ویژه طرح مسئله، اهمیت و ارزش تحقیق، تاریخچه مطالعات، اهداف، سئوالات، فرضیه ها و روش و مراحل انجام تحقیق را به طور دقیق و کامل تهیه کرده باشد، در انجام پژوهش با مشکلاتی از جمله سر درگمی و ابهام روبرو نخواهد شد، به طوری که گفته می شود پژوهشگری که طرح تحقیق خود را به طور دقیق، روشن و کامل نوشته، به نظر می رسد بیش از ۵۰ درصد رساله یا پایان نامه خود را تهیه کرده است.

 

نگارش پروپوزال استاندارد بر مبنای الگوی NIH 

استاد کارگاه: دکتر علی میرزازاده، استادیار دانشگاه کالیفرنیا

تاریخ: ۸ لغایت ۱۰ خرداد ۱۳۹۵

محل برگزاری: مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی کشور

 

کارگاه پروپوزال نویسی استاندارد- خرداد ۱۳۹۵- قسمت اول: بحث مقدماتی انواع گرنت های تحقیقاتی

دانلود قسمت اول

آموزش پروپوزال نویسی استاندارد- خرداد ۱۳۹۵- قسمت دوم: بحث مقدماتی ضرورت اجرا (significance)
آموزش پروپوزال نویسی استاندارد- خرداد ۱۳۹۵- قسمت سوم: ادامه بحث ضرورت اجرا (significance)
کارگاه پروپوزال نویسی استاندارد- خرداد ۱۳۹۵- قسمت چهارم: بحث نوآوری (innovation)

 

درباره نویسنده

محمدجعفر (عادل) بزرگ بشر

مسلط به نرم افزار msp و تدریس آن - همچنین مسلط به نرم افزار های: minitab - Primavera P6 - مهارت های هفت گانه ICDL - فتوشاپ - دارای مدرک شبکه و iso 9001:2008 TUV آلمان - سخنرانی آسانسوری- مدیریت ارتباط با مشتری - متقاعد سازی - مسلط به مباحث مدیریت فرآیند کسب و کار BPM- کار با زبان مدلسازی استاندارد BPMN

ارسال دیدگاه