کتاب

دانلود کتاب استاندارد ISO 9001:2015

استاندارد ایزو ISO 9001:2015

استاندارد ISO 9001:2015

ایزو (ISO) کوتاه شده نام سازمان بین‌المللی (International Standard Organization) می‌‌باشد. موسسه بین‌المللی استاندارد سازی (ایزو) یک فدراسیون بین‌المللی متشکل از نهادهای ملی استاندارد است. تعداد این نهادها بالغ بر ۱۴۰ نهاد می‌باشد که هریک از یک کشور برخاسته‌اند. ایزو یک سازمان غیر دولتی است که در سال ۱۹۴۷ میلادی تاسیس شد.

وظیفه ایزو ارتقاء توسعه استاندارد سازی و فعالیت های مربوطه در جهان با دیدگاهی است که هم به ایجاد تسهیلات در زمینه تبادل بین‌المللی کالاها و خدمات توجه دارد و هم توسعه همکاری در زمینه‌های فکری ـ علمی ـ فنی و اقتصادی را در نظر دور ندارد. ما حاصل فعالیتهای ایزو قراردادهای بین‌المللی خواهد بود که به عنوان استانداردهای بین‌المللی انتشار می‌یابد. سیستم های مدیریتی ایزو از طریق بیش از ۴۳۰۰۰۰ سازمان در ۱۵۸ کشور به اجرا درمی‌آید.

در سپتامبر ۲۰۱۵ ورژن جدید استاندارد به همت کمیته TC/176  نهایی به عموم عرضه گردید.ورژن جدید استاندارد شامل تفاوت هایی با نگارش قبلی می باشد.
در نگارش سال ۲۰۰۸ استاندارد مذکور شامل ۸ بند و در سال ۲۰۱۵ شامل ۱۰ بند میباشد.

۱-دامنه کاربرد

۲-مراجع الزامی

۳-اصطلاحات و تعاریف

۴-محیط سازمان

۵-رهبری

۶-طرحریزی سیستم مدیریت کیفیت

۷-پشتیبانی

۸-عملیات

۹-ارزیابی عملکرد

۱۰-بهبود

طبیعتا دوره ی گذر نگارش جدید ۳ سال است واز سال ۲۰۱۸ این ورژن فراگیر میشود.

در نسخه ی جدید بر موارد زیر تاکید گردیده است:

  • تاکید بر ریسکها-بر اساس مدیریت
  • تاکید بر کاهش مستندات
  • تاکید بر گسترش مفهومی مستندات الزامات رهبری پیشرفته

 

دانلود کتاب ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ (کتاب سبز)

دانلود کتاب ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ (ایران آکادمی)

درباره نویسنده

محمدجعفر (عادل) بزرگ بشر

مسلط به نرم افزار msp و تدریس آن - همچنین مسلط به نرم افزار های: minitab - Primavera P6 - مهارت های هفت گانه ICDL - فتوشاپ - دارای مدرک شبکه و iso 9001:2008 TUV آلمان - سخنرانی آسانسوری- مدیریت ارتباط با مشتری - متقاعد سازی - مسلط به مباحث مدیریت فرآیند کسب و کار BPM- کار با زبان مدلسازی استاندارد BPMN

ارسال دیدگاه