شناخت مهندسی صنایع مقاله/ یادداشت

معرفی یکی از معروف ترین چهره های مهندسی صنایع “تیم کوک”

تیم کوک معروف ترین چهره های مهندسی صنایع

معروف ترین چهره های مهندسی صنایع

امروز قصد دارم مدیر عامل با ارزش مندترین شرکت جهان تکنولوژی (با بالاترین نقدینگی) رو به شما معرفی کنم که رشته ی تحصیلی او “” مهندسی صنایع “” است. او کسی نیست جز آقای “تیم کوک” که مدیر عاملی شرکت بزرگ اپل(Apple)  رو به عهده دارد.

تیموتی دی “تیم” کوک به انگلیسی (Timothy D. “Tim” Cook)‏ (تولد: اول نوامبر ۱۹۶۰، در آلاباما در آمریکا (مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت اپل است. کوک در مارس ۱۹۹۸ به اپل پیوست و در ۲۴ اوت ۲۰۱۱، بعد از استعفاء استیو جابز رسماً مدیر عامل جدید شرکت اپل شد. نخستین مسئولیت وی مدیریت عملیات «روزانه» به عنوان نایب رییس، در این شرکت بوده‌است. در سال ۲۰۱۲، یک میلیون سهام اپل به او اهدا شد. تیم کوک یکی از مدیران با بالاترین دستمزد در دنیا است. کوک پیش از پیوستن به اپل، نایب رییس بخش مواد شرکت، در کامپک بود و به مدت ۱۲ سال در شرکت اینتل فعالیت می‌کرد. کوک پیش از آن در شرکتاینتلیجنت الکترونیکس به عنوان مدیر ارشد عملیاتی در بخش فروش فعالیت می‌کرد.

در آوریل ۲۰۱۲، تایم، تیم کوک را به عنوان یکی از ۱۰۰ انسان تاثیرگذار در دنیا معرفی کرد. از تیم کوک به عنوان نابغه پشت استیو جابز یاد می‌شود.

تحصیلات

کوک دارای مدرک ام‌بی‌ای از دانشگاه دوک ومهندسی صنایع  از دانشگاه آوبرن است.

محبوبیت

طبق نظرسنجی انجام شده توسط گلس‌دور، تیم کوک با کسب امتیاز ۹۷%، محبوب‌ترین مدیر جهان در سال ۲۰۱۲ معرفی شد. کوک در این نظرسنجی بالاتر از افرادی چون  لری پیج، اریک اشمیت و لری الیسون قرار گرفت.

زندگی شخصی

تیم کوک به ورزش‌هایی چون کوهنوردی، دوچرخه سواری و ژیمناستیک علاقه دارد. او فعالیت‌هایش را هر روز از ساعت ۴:۳۰ شروع می‌کند.

اشخاص مهمی که رشته ی تحصیلی آن ها مهندسی صنایع بوده را در بخش نظرات بنویسید

درباره نویسنده

محمدجعفر (عادل) بزرگ بشر

مسلط به نرم افزار msp و تدریس آن - همچنین مسلط به نرم افزار های: minitab - Primavera P6 - مهارت های هفت گانه ICDL - فتوشاپ - دارای مدرک شبکه و iso 9001:2008 TUV آلمان - سخنرانی آسانسوری- مدیریت ارتباط با مشتری - متقاعد سازی - مسلط به مباحث مدیریت فرآیند کسب و کار BPM- کار با زبان مدلسازی استاندارد BPMN

ارسال دیدگاه